Czy brakuje Ci czasu i masz wrażenie, że mógłbyś osiągnąć jeszcze więcej? Że Twoja produktywność nie jest taka jaką byś chciał mieć, w Twoim biznesie czy też w Twoim zespole? Czy chciałbyś podnieść swoją produktywność i w biznesie i w życiu prywatnym?

Dzisiaj będę mówić o produktywności. Jak osiągnąć rezultaty, które chcesz? Jak osiągnąć pod koniec dnia ten cel, który sobie założyłeś? Jak w końcu być efektywnym, czyli kończysz dzień i jesteś zadowolony, ponieważ osiągnąłeś dokładnie to co sobie założyłeś. Lista „to-do” (zadania do zrobienia) jest wszystko zrobione. Priorytet, który sobie założyłeś jest zrobiony.

Zaobserwuj ludzi sukcesu, ludzi którzy mają wyniki i rezultaty i zobacz na czym są skupieni. Jak oni organizują swój dzień, swój czas i jak oni siebie organizują?

Z moich obserwacji, kiedy pracuję z moimi klientami wynika, że ludzie sukcesu organizują swój czas kompletnie inaczej. Nie tylko swój czas, ale również angażują się inaczej. Wszystko mają ułożone pod swoje priorytety. Dzieje się tak dlatego, że zaczynają też dzień inaczej, wiedzą dokładnie czego chcą i mają klarowność.

Jest to bardzo ważne. Pierwszy punkt: klarowność, czyli na czym się skupiasz każdego dnia. Pamiętaj: że na czym się skupisz to takie rezultaty dostaniesz, ponieważ tam idzie Twoja energia, tam idzie Twoja kreatywność, tam idzie Twój czas, więc takie masz rezultaty.

Pewnie zauważyłeś, że często, nawet jeśli nie Ty, to Twoi znajomi i ludzie, którzy Cię otaczają, spełniają cele i wizje innych tylko nie swoje. Dlaczego tak się dzieje?

Świat dzisiaj jest bardzo szybki, masz mnóstwo informacji. Oglądasz to video, a za chwilę jest jakieś następne. Masz swój telefon, oglądasz przeróżne witryny na internecie On-Line, podłączasz się do sieci.

Jak tylko podłączysz się do jakiejkolwiek strony internetowej, czy włączysz mass media, automatycznie Twoja uwaga jest chwytana i zabierana. Kiedy Ty nie wiesz czego szukasz, kiedy Ty nie skupiasz się na tym czego chcesz, nie masz swojego priorytetu, tam idzie wówczas Twoja energia i Twój czas.

A kiedy Twoja energia i Twój czas idzie gdzieś indziej, a nie w kierunku tego czego Ty chcesz wówczas spełniasz cele innych. Kończy się dzień a Ty nie zrobiłeś tego czego chciałeś zrobić.

Ja mam kilka przeróżnych metod, które wykorzystuje w swoim biznesie, jak i również moi klienci, zwłaszcza kiedy robie z nimi biznesowy coaching lub mentoring. Te metody są świetne, ponieważ zawsze działają.

Przede wszystkim kiedy się budzisz rano. Jak zaczniesz poranek, tak będzie wyglądać reszta Twojego dnia, ponieważ już na początku nadajesz ton swojemu dniu i nastawienie Twoje na dzień.
Oczywiście mogą się różne rzeczy wydarzyć w ciągu dnia, czasami budzisz się i masz mnóstwo energii, ale coś się wydarzy i energia Ci spadnie.

To na czym się skupisz rano, jak nastawisz się na cały dzień, jaki sobie wyznaczysz priorytet, jaki masz cel zdecyduje czy rzeczywiście go osiągniesz czy też nie.

Więc chciałam Ci zasugerować co działa dla mnie i dla moich klientów. Zacznij dzień od siebie, zarezerwuj sobie tą pierwszą godzinę, czy nawet pół godziny dla siebie, żeby skupić się na tym: „co ja chcę dzisiaj osiągnąć? Jaki jest mój dzisiejszy priorytet?”

Zanim zaangażujesz się jeszcze w zewnętrzny świat, zanim zaangażujesz się w cokolowiek się dzieje w sieci, e-maile, telefony, wiadomości czy gazeta, najpierw zainwestuj w siebie. Zapytaj siebie: „jak ja mogę stworzyć dzisiejszy dzień od wnętrza, od środka?”

Ponieważ kiedy to Ty zaczynasz tworzyć od środka to czego Ty chcesz i na czym Ty się skupiasz, wówczas tworzysz swoje życie, a nie ktoś Ci dyktuje co masz robić. Idziesz z jednej strony do drugiej, jak liść na wietrze.

Tylko wiesz konkretnie co masz dzisiaj robić. Priorytet proponuje Ci, abyś napisał dzień wcześniej, aby Twoja podświadomość mogła już pracować nad nim przez noc, co chcesz dzisiaj osiągnąć i aby Twoja podświadomość miała czas, żeby popracować nad rozwiązaniem.

Ja uwielbiam pracę z podświadomością i w tym też się specjalizuje, ponieważ głęboko wierze ze względu na moje wyniki, rezultaty i doświadczenie, widzę, że kiedy pracuje z podświadomością wtedy są najszybsze i najefektywniejsze rezultaty.

Więc kiedy dasz swojej podświadomości rozkaz, kiedy dasz konkretną klarowną wiadomość czego chcesz, Twoja podświadomość zaczyna otwierać konkretne, specyficzne filtry na to gdzie jest rozwiązanie i jak możesz osiągnąć ten cel.

Na pewno miałeś kiedyś sytuację, że chcesz coś kupić np. samochód. Jeszcze specyficzny kolor tego samochodu np. czerwony. I nagle zacząłeś widzieć bardzo często ten samochód na ulicy, właśnie w kolorze czerwonym. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ kiedy dasz odpowiedni rozkaz Twojej podświadomości, kiedy wiesz konkretnie czego chcesz, kiedy masz cel na którym się skupiasz, Twoja podświadomość ma za zadanie dać Ci to czego chcesz najszybszą drogą.

Musi być to konkretne, ponieważ kiedy powiesz: „chcę więcej pieniędzy”, Twoja podświadomość działa najszybciej i najłatwiej. Więc gdy znajdziesz 10 zł na ulicy, dla Twojej podświadomości zadanie jest już zrobione. Czyli „mój właściciel” chce więcej pieniędzy – znalazł więcej pieniędzy. Dlatego musisz być bardzo konkretny co chcesz.

Kiedy masz ten priorytet już napisany, kiedy budzisz się, daj sobie ten czas. Daj sobie czas, żeby Twoja podświadomość mogła zwizualizować jak ma dzień dzisiejszy wyglądać, abyś ten cel mógł osiągnąć. Więc skupiasz swój dzień wokół tego priorytetu, nie musi być to jeden, może to być kilka priorytetów, zwłaszcza kiedy pracujesz nad jakimś większym projektem, masz kilka zadań do zrobienia.

Ważne, żebyś miał co najmniej jedno konkretne zadanie do zrobienia. Ja lubię pracować z jednym, ale maksymalnie pięcioma rzeczami na dzień, ponieważ kiedy masz za dużo rzeczy, zostajesz rozproszony na przeróżne zadania i wtedy Twoja efektywność jest mniejsza. Wydaje Ci się, że masz duża listę i możesz więcej osiągnąć, ale tak naprawdę efektywność spada.

Albo jesteś skupiony jak laser i idziesz prosto do celu albo świecisz jak żarówka. Gdzie idzie Twoje skupienie? 100 W żarówka nie da Ci dużo światła w pokoju, natomiast 5 W laser jest widziany już na księżycu.

Masz już priorytet, który napisałeś wieczorem, budzisz się rano i ważne jest abyś przeczytał ten priorytet. Mało tego proponuje Ci, abyś zrobił drugą rzecz, czyli wizualizację priorytetu już spełnionego. Wizualizujesz sobie już ten rezultat, który chcesz osiągnąć. Czyli nie co będziesz robił, nie jak ja mogę to osiągnąć, tylko już rezultat, który chcesz pod koniec dnia.

Czy to jest udane spotkanie z Twoim klientem, czy to jest udana rozmowa kwalifikacyjna, czy to jest udana sprzedaż, czy tak jak np. ja piszę dużo programów szkoleniowych i edukacyjnych, może to być skończony kolejny rozdział, cokolwiek to jest.

Wizualizujesz to przez 7 minut, ponieważ tyle wystarczy, żeby Twoja podświadomość zaczęła programować się na Twój cel. 7 minut robisz wizualizacji konkretnego priorytetu na ten dzień. Co to powoduje?

Kiedy dajesz sobie czas na wizualizacje 7 minutową, czytanie priorytetów, proponuje też, żebyś przepisał ten priorytet z dnia poprzedniego, który sobie zapisałeś na nowy dzień, ponieważ nawet sama czynność pisanie już ma wpływ na Twoją podświadomość, już się neurologicznie łączy z Twoją podświadomością.

Naukowcy neuro-science udowadniają, że jesteśmy plastyczni i cały czas się uczymy. Więc już sama czynność przepisanie celu zacznie Cię nastawiać na co Ty chcesz. I co się wówczas dzieje?

Kiedy zrobisz wizualizacje, a następnie masz interakcję ze światem zewnętrznym, kiedy wyjdziesz na zewnątrz i spotkasz ludzi, masz interakcję z klientami czy kogokolwiek spotkasz lub pracujesz z domu, otwierasz laptop i masz kontakt z innymi ludźmi w sieci – Twoja podświadomość już jest nastawiona na cel.

Jakiej informacji szukać? Jakie zadawać pytania? Proponuję Ci, że zanim podłączysz się do sieci, zanim włączysz jakąkolwiek platformę, żebyś już miał cel: po co idę na tą platformę?

Po co otwieram właśnie tą stronę? Jaki jest mój cel? Uwierz mi, że kiedy się podłączasz do sieci z celem, zwłaszcza ze swoim priorytetem, co chcesz dzisiaj zrobić, nagle zobaczysz jak Twoja produktywność wzrośnie, ponieważ idzie z konkretnym celem, szukasz konkretnej informacji i szukanie, przeglądanie, czytanie bez sensu, nagle zniknie.

Nagle zaczniesz mieć godzinę więcej dziennie, potem dwie godziny, woow! Co ja z tym czasem wcześniej robiłem?

Kiedy robiono badania społeczne ile ludzie zużywają czasu w sieci albo oglądając telewizję przeciętna dorosła osoba spędza 4h dziennie w sieci czy oglądając telewizję.

Jest to masa czasu, który możesz skonsumować na swoje przyjemności, na swój sport, na swoje hobby, na swoje pasję. Stanie się to wtedy, gdy zaczniesz być produktywny i zacząć wykorzystywać czas tak jak Ty chcesz.

Więc kiedy masz interakcję ze światem zewnętrznym, po takim produktywnym poranku wówczas masz interakcję wedle tego czego Ty chcesz. Ty mówisz wtedy, tak! Idę na to spotkanie, ponieważ pozwoli mi ono poruszać się konkretnie do mojego celu i doda mi wartość … albo nie! Nie potrzebuję go teraz!

Więc jest bardzo ważne, żeby podjąć decyzję: tak czy nie? Ponieważ kiedy powiesz tak zauważ, że jest to Twój czas i jest to Twoja energia. Gdzie angażujesz swój czas i energię tam idą Twoje rezultaty. Zaobserwuj z kim przebywasz, z kim spędzasz swój czas i jak to się odnosi do Twoich celów i Twoich priorytetów.

Druga sprawa, kiedy już zrobisz wizualizację swojego celu, zrób kolejną wizualizację całokształtu Twojego życia, wszystkich jego 7 sfer czyli: biznes, finanse, relacje i związki, rozwój osobisty, duchowość, Twój styl życia, czyli jak zarządzasz sobą w czasie oraz Twoje zdrowie i wygląd fizyczny.

Przez te 7 min wizualizuj to „koło życia”, ten całokształt tak jak chcesz, żeby było. Nastaw się na co chcesz w swoim życiu i co chcesz stworzyć. Ponieważ Twoja podświadomość będzie miała wówczas odnośnik, co „on chce” (mój właściciel) i będzie mogła się nastawić na to co Ty konkretnie chcesz w każdej tej sferze oraz co on ode mnie chce jako całokształt.

I znowu, kiedy masz interakcję z ludźmi, spotkania i przeróżne sytuacje, Twoja podświadomość zawsze szuka najlepszych rozwiązań dla Ciebie, pod warunkiem, że wie czego chcesz. Im jesteś bardziej specyficzny i konkretny tym bardziej trafny będzie Twój cel i bliższy temu czego chcesz, ponieważ jeśli Ty nie ustalisz konkretnych detali, detale zostaną wypełnione przez różne inne przypadkowe sytuacje.

Jak wiesz sytuacje nigdy nie są przypadkowe. My je przyciągamy naszym myśleniem, naszą energią i to na jakich częstotliwościach jesteśmy. Czy jesteśmy na częstotliwościach porażki i negatywizmu, czyli niskich częstotliwościach, czy na częstotliwościach sukcesu, czyli wysokich. Także Ty masz zawsze siłę precyzji.

W którą stronę idziesz: w lewo czy w prawo? Wybierasz siebie i swoje cele czy wypełniasz zadania innych?

Zacznij rano, zacznij odbierać kontrolę i zacznij kreować życie na własnych warunkach.

Jeżeli podobają Ci się materiały biznesowo – coachingowe takie jak ten, znajdziesz ich dużo więcej w naszym Klubie Sukces Z Pasją. Znajdziesz tam mnóstwo materiałów właśnie o efektywnym zarządzaniu sobą w czasie i swoją energią, o produktywności, podwyższeniu swojej produktywności w zespole, efektywnej komunikacji, sile perswazji, jak podnieść swoją pewność siebie, efektywność i dużo więcej.

Jest to Klub dla ludzi, którzy chcą się rozwijać, którzy inwestują swoją energię i swój czas na rozwój. Jak wiesz ludzie sukcesu korzystają z lekcji i wskazówek innych i cały czas szukają najlepszych rozwiązań, aby osiągać swoje rezultaty. Aby dowiedzieć się więcej naciśnij link poniżej, dołącz do nas i razem będziemy się rozwijać.

Dziękuję Ci za oglądnięcie całego video, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych artykułach, które pojawiają się na tym blogu zapisz się na nasz newsletter, żeby dostawać regularne powiadomienia o najnowszych wpisach, video blogach, darmowych szkoleniach on-line itp.

Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>