W dzisiejszym zabieganym świecie, znalezienie równowagi między Twoją pracą a życiem osobistym może być dużym wyzwaniem.

Badania pokazują, że może to prowadzić do niezdrowego poziomu stresu, depresji, a nawet znacznego obniżenia produktywności. Jak sobie z tym poradzić?

11 wskazówek! 

1. Ustal swoje priorytety – Twoje prawdziwe priorytety a nie to co myślisz, że powinno być priorytetem. Zadaj sobie pytanie: „Gdybym mógł skupić się tylko na jednej rzeczy w moim życiu, co by to było?”

2. Śledź swój czas – przez tydzień przeanalizuj ile czasu przeznaczasz na poszczególne czynności. Ile czasu poświęcasz na rzeczy, które nie są dla Ciebie ważne? 

3. Skup się na 1 rzeczy – zapomnij o wykonywaniu kilku rzeczy naraz. To nie jest możliwe, aby skupić się na dwóch rzeczach jednocześnie. 

Poświęć całą swoją uwagę na konkretnym zadaniu, co zwiększy Twoją efektywność. W pracy skoncentruj się na pracy, nie rozmyślaj o wczorajszym wieczorze w domu. Z kolei w domu poświęć całą swoją uwagę dla rodziny.

4. Zaplanuj każdego dnia 1 rzecz, która sprawi Ci przyjemność – zarezerwuj trochę czasu, aby pograć w tenisa z przyjaciółmi, poczytać książkę czy pójść na spacer. Działanie nie musi być czasochłonne, skomplikowane ani kosztowne.

5. Szanuj swój czas prywatny – kiedy zaplanujesz sobie swój czas wolny, potraktuj to jako ważne spotkanie. Nie pozwól aby pojawiły Ci się inne plany w jego miejsce.

6. Zwróć uwagę na swoje nawyki i ogólny styl życia – brak snu, złe odżywianie itp. mogą uniemożliwić Ci osiągnięcie równowagi w życiu.

7. Weź urlop – przynajmniej tydzień lub 2 tygodnie w ciągu roku. Nie trzeba jechać daleko i nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, ale trzeba doładować baterie, aby być wydajnym i szczęśliwym człowiekiem. Wyłącz telefon komórkowy i komputer!

8. Poproś o wsparcie – powiadom swojego szefa, rodzinę, przyjaciela o swoich planach i poproś aby je szanowali.

9. Znajdź czas na aktywność fizyczną – początkowo może wydawać Ci się to szalonym pomysłem, żeby do Twojego już pełnego grafiku dokładać kolejne zadania, ale ćwiczenia zmniejszają stres, oczyszczają umysł, zwiększają wydajność. Może zapisz się z całą rodziną na basen?

10. Ustaw granice – z dzisiejszą technologią to ciężkie, ale wyłącz telefon i komputer kiedy jesteś np.  na meczu syna i jednocześnie poproś bliskich aby nie przeszkadzali Ci w godzinach pracy.

11. Naucz się mówić nie – bądź asertywny, jeśli nie masz czasu aby zrealizować zadanie o które poprosił Cię znajomy po prostu odmów.

blank
Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>