Dzisiaj większość ludzi nie ma kontroli nad swoim życiem i bardzo często mamy wrażenie, że sytuacje nam się przytrafiają, ponieważ nie idzie tak jakbyśmy chcieli nie jest tak jak sobie wyobrażaliśmy.

Wierząc, że życie po prostu się przydarza i że nie mamy żadnej kontroli oddajemy naszą siłę tworzenia i brania odpowiedzialności komuś innemu. W rzeczywistości większość wierzy, że życie jest niesprawiedliwe i dlatego nie biorą za niego odpowiedzialności.

Jednak głównym problemem „zagubienia” i spełniania celów innych, tylko nie swoich, jest brak klarowności i jasno wytyczonych celów. Jest to niebezpieczny moment, ponieważ frustracja i strata energii jest następnym etapem, kiedy zostaniesz w strefie „zagubienia” i idziesz gdzieś bez celu.

Wówczas jest to moment kiedy twoja energia i czas są absorbowane przez innych, a ty nie masz na to wpływu. Dzieje się tak, ponieważ kiedy twoja podświadomość nie ma jasno wyznaczonego celu i konkretnego „rozkazu” od ciebie, skupi się na tym co jest jej dane tu i teraz i będziesz spełniać cele każdego kto potrafi zaangażować twoją uwagę i energie.

Tak jak np.instytucje które zabierają twoją uwagę i chcą kierować twoim działaniem. Innymi słowy świat zewnętrzny rządzi twoim światem wewnętrznym jeśli świadomie tego nie kontrolujesz. Każdego dnia jesteśmy pod wpływem środowiska i nasz umysł skupia się na tym co jest jemu dane.

Kiedy masz jasno wyznaczoną wizję i skupiasz się na tym co chcesz osiągnąć, wówczas twoja percepcja i skupienie są kierowane dokładnie w kierunku tych sytuacji i ludzi, którzy pomogą tobie tam dojść.

Twoja podświadomość dokładnie wie co ma robić i będzie szukać najszybszej i najłatwiejszej drogi aby ci to dostarczyć. Dlatego jest to tak bardzo ważne abyś sprecyzował konkretnie PRIORYTET na dzień jak i większą roczną wizję/cel.

Ponieważ kiedy powiesz chcę lepiej, więcej, szybciej twoja podświadomość da ci najszybciej jak potrafi to co chcesz np: chcę więcej pieniędzy. Nawet jak znajdziesz 10zł dla twojej podświadomości cel jest spełniony bo masz więcej i na tym zakończy wszelkie starania.

Im szybciej zdasz sobie sprawę że nic się w twoim życiu nie zmieni, dopóki nie zadecydujesz, że naprawdę chcesz  ten cel, tą zmianę, stać się tą osobą, mieć takie właśnie życie tym szybciej zaczniesz spełniać swoje cele, a nie cele innych.

Aby tak się stało sugeruję abyś zamienił swoje pragnienia na konkretne, wymierne cele i zaczął działać w kierunku ich osiągnięcia.

Bądź bardzo konkretny w każdym aspekcie swoich celów. Tam, gdzie to możliwe, określ dokładne ich cechy – markę, kolor, rozmiar, wagę, kształt – wszystko, co pozwoli ci się całkowicie na nich skoncentrować.

Pamiętaj– słabo określone cele dają słabe rezultaty!

Określanie celów metoda SMART jest jedną z najbardziej efektownych technik, stosowana przez ludzi sukcesu:


S – Specific (Konkretne)
M – Measurable (Mierzalne)
A – Achievable (Osiągalne)
R – Realistic (Realne)
T – Time Specific (Określone w Czasie)

Wyznacz sobie pozytywne cele w kierunku tego czego chcesz, np. „Chcę być wolna finansowo, ponieważ chcę mieć wybory w życiu każdego dnia”. Zamiast: „chcę być wolny finansowo, ponieważ nie chcę być biedny!”

Jest to ogromna różnica dla Twojej podświadomości jak jest określony twój cel. Wyznacz cele dla każdej sfery życia, które wyciągną cię z twojej strefy komfortu.

Zastanów się co cię spełnia, co sprawi że poczujesz się że masz znaczenie i jesteś z siebie dumny. Tym prawdziwym celem jest tak naprawdę osiągniecie czegoś większego niż tylko wartościowe przedmioty, na których koncentruje się większość.

Prawdziwym celem jest proces przez który musisz przejść i to kim się staniesz w tym procesie.Kiedy stworzysz coś o wiele większego niż tylko dobra materialne, coś co pomaga innym i ma pozytywny wpływ na twoje otoczenie, staniesz się Mistrzem Życia, prawdziwą Super Woman czy Super Man we własnych oczach i oczach innych.

Zarezerwuj czas dla siebie tego wieczoru i napisz konkretną wizje na cały rok:

– jak ma wyglądać każda sfera twojego życia za rok : biznes i finanse, relacje, zdrowie i fitness, styl życia i czas wolny, duchowość i rozwój osobisty
– jakich nowych umiejętności chcesz się nauczyć przez ten rok
– jaką chcesz przeżyć przygodę w tym roku
– jaką chcesz sprawić różnicę na tym świecie

Dziękuję Ci za przeczytanie całego artykułu, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych artykułach, które pojawiają się na tym blogu regularnie zapisz się na nasz newsletter, żeby dostawać regularne powiadomienia o najnowszych wpisach, video blogach, darmowych szkoleniach on-line itp.


Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>