Powiedzenie z kim przystajesz takim się stajesz nie bierze się z niczego. Badania potwierdzają, że 5 najbliższych osób z którymi spędzasz czas jest średnią Twoich wyników w życiu. Jest to niesamowite kiedy zaczęłam obserwować moje życie i zauważyłam jaki wpływ maja na mnie ludzie z którymi przebywam.

Weźmy np. sferę życia relacje. Jest to bardzo oczywista prawda, jednak większość z nas nawet nie zwraca na to uwagi i nagle łapiemy się na tym, że mówimy lub myślimy tak jak znajomi dookoła nas.

Kiedy ja przebywam z parami, które są w szczęśliwym związku, naprawdę są prawdziwi przyjaciółmi, chcą być razem widząc, że są szczęśliwi. Bardzo często po takim spotkaniu w gronie szczęśliwych par znajomych, adoptuje niektóre z ich metod porozumiewania się, czerpie pomysły, aby moje relacje były jeszcze lepsze i działa to za każdym razem.

Np. wyobraź sobie, że jesteś ze znajomym, który mówi Ci jak to jest ciężko mieć szczęśliwy związek i co jemu nie wyszło.

Z takiego spotkania wychodzisz najczęściej skupiony oczywiście na tym co Ci opowiadał i prawdopodobnie będzie mieć to wpływ na Twoje relacje, ponieważ dostajesz to na czym się skupiasz.

Moja sfera zdrowie i wygląd fizyczny, była zainicjowana przez osoby, które poznałam i z którymi się zaprzyjaźniłam. To również z nimi pierwszy raz pojechałam w góry. To niesamowita przyjemność otaczać się ludźmi, którzy są zdrowi nie tylko fizycznie, ale i mentalnie. Zdrowy styl życia bardzo wpływa na nasza kondycje fizyczną i mentalną.

Kolejni znajomi pokazali mi, że wakacje nad morzem nie oznaczają tylko i wyłącznie leżenia na plaży, jedzenia i tycia, ale jest stylem życia – sporty wodne, żegluga, bardzo aktywny spędzanie czasu i detoks mentalny.

Z drugiej strony kiedy masz znajomych dla których zabawa to alkohol do białego rana, a relaks to nic innego jak leżenie do góry brzuchem, prędzej czy później stanie się Twoim stylem życia, ponieważ środowisko jest silniejsze od Twojej woli.

Kiedy przebywasz z ludźmi, którzy nie znają nic innego oprócz pracy na etacie i przetrwania od „pierwszego do pierwszego”, bardzo ciężko wówczas wyjść z poza ram i myśleć o inwestowaniu czy nawet zrobić burze mózgu jak można jeszcze inaczej zarobić pieniądze, ponieważ oni wiedza tylko to co wiedzą i nic innego nie wymyślą.

Kiedy zapytasz się jak można jeszcze zarobić oni pomyślą o kolejnym etacie, o nadgodzinach, a wszystko inne będzie wydawać się ryzykowne czy powiedzą “ja się na tym nie znam”.

Wyobraź sobie teraz sytuację, że jesteś zaproszony na kolację przez znajomego, który jest właścicielem dobrze prosperującego biznesu. Na tą kolację zostali zaproszeni również inni właściciele biznesu. Rozmowa przy kolacji będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Kiedy ja jestem zapraszana na takie kolacje, rozmawiamy o naszych wizjach na kolejne lata, słyszę ich porady jak mogę rozwinąć swoją firmę, dzielimy się swoimi doświadczeniami. Możemy skorzystać ze wspólnego doświadczenia.

blank

Po takim spotkaniu wychodzę zmotywowana, zainspirowana, z praktyczną wiedzą, która może poprawić mój biznes oraz ze wzbogaconą perspektywą.

Zastanów się z kim chcesz zacząć przebywać. Czy chcesz rozpocząć swój biznes? Otocz się wówczas biznesmenami, idź na seminaria, warsztaty biznesowe. Dołącz się do grupy MasterMind razem z innymi właścicielami biznesu. W dzisiejszych czasach wszystko może być zorganizowane On-Line.

Czy chcesz może poprawić swoją sferę zdrowia? Dołącz się do klubu swojego zainteresowania np. klub kolarstwa, klub tenisowy itp.

Jeśli chcesz mieć szczęśliwy związek upewnij się, że spotykacie się z osobami, które są szczęśliwe w swoich związkach.

Dziękuję Ci za przeczytanie całego artykułu, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych artykułach, które pojawiają się na tym blogu regularnie zapisz się na nasz newsletter, żeby dostawać regularne powiadomienia o najnowszych wpisach, video blogach, darmowych szkoleniach on-line itp.

blank
Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>