Jak ­­­dobrze wiesz, rozróżniamy siedem sfer życia: finanse; biznes; relacje i związki; zdrowie i wygląd fizyczny; styl życia (jak spędzasz czas, w co go inwestujesz i po co); duchowość i wnętrze; rozwój osobisty. Twoje przekonania mają wpływ na każdą z tych sfer. Ale jedna spośród wymienionych dziedzin w wyjątkowy sposób oddziałuje na pozostałe, na Twój styl życia, na to, jak angażujesz swój czas. Tą sferą są finanse.

To one bezpośrednio wpływają na Twoją sytuację, Twoją codzienność. Wolność i niezależność finansowa pozwalają Ci podejmować inne decyzje, dokonywać innych życiowych wyborów, odwiedzać inne miejsca, jeździć na inne wakacje, mieszkać w innym domu, spędzać czas inaczej. Finanse wpływają na jakość Twojego życia, a to sprawia, że są one tak niesamowicie ważne.

Oczywiście potrzebna jest równowaga we wszystkich sferach. Bez zdrowia nie skorzystasz z tego, co udało Ci się wypracować. Utrzymywanie balansu jest niezwykle potrzebne, dlatego warto skupić się na osiągnięciu równowagi w każdej sferze życia. Na tym, aby pozbyć się ograniczających przekonań i negatywnych emocji, a następnie odnaleźć w każdej sferze własne cele. Na tym, aby spełniać się w każdej dziedzinie.

Żeby to osiągnąć, trzeba przyjrzeć się każdej z nich oddzielnie, wyznaczyć priorytet, który w tym momencie będzie najważniejszy. Kiedy już uporasz się z problemami dotyczącymi jednej dziedziny Twojego życia, łatwiej przyjdzie Ci uporządkować pozostałe sfery i zaprowadzić ogólną harmonię. Dlatego w tej publikacji skupimy się na finansach.

Finanse – sfera, która najbardziej dotyka wszystkich pozostałych. Od niej też zależy Twój wygląd; jeżeli masz wysokie dochody, stać Cię na zdrowe jedzenie, możesz sobie pozwolić na odpoczynek, masz możliwość zadbania o siebie i swoje samopoczucie.

Finanse wywierają także bezpośredni wpływ na Twoją duchowość, na jakość Twojego związku, na Twoje relacje z dziećmi, na ich edukację. Każde działanie w sferze finansów wywołuje zmiany w pozostałych dziedzinach Twojego życia.

Klarowność w finansach i Twoje powołanie w biznesie

Muszę przyznać, że ten temat jest mi bardzo bliski, ponieważ kiedyś ja sama miałam z nim okropny problem. Od tego czasu nauczyłam się, że sukces – zwłaszcza w finansach – jest praktycznie niemożliwy, jeśli nie masz klarowności, jeśli nie wiesz, gdzie jesteś, a przede wszystkim, jeśli robisz coś, czego nie lubisz, coś, czego nienawidzisz. Opowiem Ci, skąd to wiem i jak ludzie sukcesu, prawdziwego sukcesu, osiągają swoje cele.

blank

Wiem, że szukasz rozwiązań. Chcesz zmienić swoje życie, ale jeszcze nie wiesz, jak tego dokonać. Wiele osób ma z tym problem. Niektórzy zwracają się z nim do mnie. Dlatego postanowiłam podzielić się odpowiedziami.

Przeprowadziłam kiedyś pewne badanie wśród ludzi zamożnych. Pytałam ich, w jaki sposób uzyskali wolność finansową oraz jak stali się bogaci. Okazało się, że żaden z nich nie osiągnął sukcesu, robiąc coś, czego nie lubił, do czego nie czuł powołania. W czym nie czuł się dobrze.

Obiecuję, że Twoje życie całkowicie się odmieni, kiedy zaczniesz robić coś, co kochasz, co będzie oparte na Twoich wrodzonych cechach, Twoich naturalnych atrybutach oraz umiejętnościach, które już posiadasz. To nowo odkryte powołanie sprawi, że Twoją pierwszą myślą po porannej pobudce będzie praca. Twoim jedynym marzeniem będzie móc nareszcie zabrać się do pracy, pomagać innym, używać swoich talentów, swoich inspiracji – tego, w czym się sprawdzasz.

Zastanów się dobrze: po co budzisz się każdego dnia?

blank

Moi znajomi, którzy osiągnęli sukces, robią to, co kochają, co budzi w nich pasję. Nie potrzebują żadnej dodatkowej motywacji. Sami są wewnętrznie zmotywowani. Czerpią radość z tego, co robią, a co za tym idzie, jakość ich życia jest kompletnie inna.

Kiedy codziennie robisz coś, co kochasz, w czym na dodatek jeszcze się sprawdzasz (a na pewno się w tym sprawdzasz, ponieważ bazujesz na swoich naturalnych talentach, umiejętnościach i cechach), wówczas niezależnie od innych okoliczności zawsze odczuwasz zadowolenie. Świat jest wtedy naprawdę inny.

Dopiero wtedy, gdy zajmujesz się tym, co kochasz, masz szansę uzyskać prawdziwe bogactwo. Nie tylko wolność, ale prawdziwe bogactwo finansowe. Zyski w biznesie zawsze idą za sukcesem. Kiedy zajmujesz się tym, co kochasz, otwierają się przed Tobą nowe możliwości. Kiedy Twój biznes stanowi również Twoją pasję, kiedy robisz coś, do czego masz talent, kiedy na dużą skalę pomagasz innym, Twój rozwój, Twój sukces finansowy przychodzą same, naturalnie.

To wszystko jest ze sobą połączone. Im bliższa jest Ci Twoja działalność, im większą radość czerpiesz z tego, co robisz, tym większe będą Twoje zyski i tym większa nagroda Cię czeka. Klarowność, przejrzystość – najpierw w biznesie, a potem w finansach – pozwoli Ci też zrozumieć, gdzie jesteś obecnie i w którą stronę zmierzasz, jak zarządzasz swoimi środkami.

blank

Musisz i chcesz się rozwijać. W innym przypadku, po co czytałbyś ten blog?

Szukasz rozwiązań, szukasz wskazówek, jak odmienić swoje przyzwyczajenia, jak zyskać niezależność, jak stać się silną kobietą czy silnym mężczyzną.

Właśnie dlatego przygotowałam specjalny ponad 50 stronicowy e-book, gdzie znajdziesz porady, ćwiczenia i narzędzia, które pomogą Ci nie tylko osiągnąć wolność finansową, ale także odnaleźć swoje własne powołanie.

Nazywa się on: „Klarowność w finansach 6 niezbędnych elementów do odkrycia swojego przeznaczenia” i możesz go pobrać całkowicie za darmo klikając w poniższy przycisk lub obrazek obok.

blank
blank
Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>