W tym blogu chciałabym podzielić się z Tobą moją metodą na wydobycie pewności siebie dosłownie w 7 minut.

Jesteś tym, o czym myślisz!

Wyobraź sobie, że masz ważne spotkanie, na którym bardzo Ci zależy i martwisz się, że Ci nie wyjdzie, że się skompromitujesz, że nie będziesz wiedział co odpowiedzieć na zadane pytania. Jesteś zalany zimnym potem, ponieważ stres kompletnie Cię absorbuje, a na dodatek przypominają Ci się inne historie z Twojego życia, kiedy rzeczywiście nie poszło tak jak chciałeś.

Teraz już jesteś naprawdę poddenerwowany i czujesz strach.

Jak myślisz jaki wpływ będzie to miało na Twoją prezentację, którą właśnie masz przedstawić przed swoim szefem lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wystąpienia publicznego, nagrania wideo na YouTube, czy też podczas randki. 

Jak myślisz, jak wpłynie to na Twoją pewność siebie i siłę przebicia?

Masz rację… będzie to miało bezpośredni efekt na to, co zobaczy w Tobie Twój rozmówca.

Kiedy zobaczy w Tobie kłębek nerwów, kogoś kto jest ogromnie zestresowany nie zrobisz na tej osobie najlepszego wrażenia, a Twoja pewność siebie będzie tak odległa jak sam sukces tego spotkania.

blank

Twoje myśli przed spotkaniem będą miały ogromny wpływ na to, na czym będzie się skupiać Twój umysł.

Myśl odpalili emocje. 

Kiedy myślisz o tym, co może nie wyjść, że się skompromitujesz itp. włączy to adekwatne emocje np. strach, lęk… a to z kolei przypomina Ci inne wydarzenia z Twojego życia, kiedy czułeś podobne emocje i tak zaczyna się reakcja łańcuchowa – od myśli po emocje, które wywołują w nas specyficzny stan.

W tym przypadku jest to stan niepewności, poddenerwowania i ogromny stres.

Twoje emocje wpływają bezpośrednio na Twoje zachowanie, a w związku z tym na to, czy emanujesz pewnością siebie.  

Jak radzą sobie z tym profesjonaliści?

Eksperci wiedzą, że przygotowanie mentalnej jest podstawą jakiegokolwiek sukcesu, ponieważ to ono wpływa na nasz stan emocjonalny i na to jak się zachowujemy.

Wypływa to również na to, jak inni nas odbierają i jaką energię od nas czują – energię strachu i przegranej czy energię pewności siebie i zwycięstwa.

Znaną praktyką wśród sportowców czy osób występujących publicznie jest przygotowanie mentalne przed ważnym wydarzeniem, prezentacją, spotkaniem, aby wydobyć swoją pewność siebie oraz charyzmę.

Jak to zrobić?

blank

WIZUALIZACJA 

Efektywna metoda, która angażuje Twoją podświadomość i Twoje emocje. Jest to fenomenalna metoda, ponieważ Twoja podświadomość nie wie czy dane wydarzenie sobie po prostu wyobrażasz, czy ono dzieje się naprawdę. 

Dzień przed ważnym wydarzeniem, prezentacją, wystąpieniem publicznym czy spotkaniem znajdź spokojne miejsce, gdzie możesz być sam. Zamknij oczy i wyobraź sobie jak wchodzisz na tę prezentację. Wyobraź sobie każdy szczegół: jak jesteś ubrany, jak wygląda Twoja fryzura, jak wygląda Twoja mowa ciała. 

Wyobraź sobie, że emanuje z Ciebie pewność siebie. Oczami wyobraźni zacznij poruszać się jak osoba pewna siebie. Uściśnij dłoń swojego rozmówcy, mów pewnym głosem.

Jeśli np. wychodzisz na scenę przed kamerę tak jak ja, wyobraź sobie każdy szczegół, jak chcesz, żeby inni Cię odbierali.  

Wizualizuj przebieg całego spotkania, od początku aż do samego końca.

 

Afirmacje  

Wizualizacja pobudza w Twoim umyśle zmysły wizji, uczy Twoją podświadomość jakie filtry percepcji powinna otworzyć, natomiast afirmacja pobudza inne części Twojego umysłu.

Kiedy już wyobrażasz sobie każdy szczegół spotkania od początku do końca powtarzaj mantrę, która doda Ci pewności siebie.

Przygotuj adekwatną do danej sytuacji wypowiedź, która będzie mentalnie podnosić Twoją pewność siebie. 

Np. jestem charyzmatycznym prezenterem i z łatwością buduje fantastyczne relacje. Jestem świetnym sprzedawcą i moi klienci uwielbiają ode mnie kupować. Moje spotkanie przebiega dokładnie tak jak chcę, ponieważ nawiązuje fantastyczne relacje z innymi. 

 Kiedy będziesz powtarzać sobie taką mantrę podczas wizualizacji połączysz 2 techniki ze sobą i wówczas zaczniesz wydobywać z siebie emocje i uczucia.

Uczucia  

Skup się na tym jakie uczucia i emocje chcesz przeżywać podczas tego ważnego wydarzenia. Istnieją dwie ważne emocje, na których sugeruje, żebyś się skupił.  

Empatia – poczuj empatię do swojego rozmówcy 

Wdzięczność – poczuj wdzięczność, że masz okazję być na takim spotkaniu, masz okazję, żeby sprzedać swój produkt, żeby otrzymać pracę, rozwiązać konflikt itp.

blank

Twoja inicjatywa

Za każdym razem kiedy dana sytuacja nie poszła tak jak chciałeś np. prezentacja oferty Twojemu klientowi, wystąpienie publiczne, rozmowa przez telefon, sprzedaż,  konfrontacja z szefem czy ważna rozmowa z Twoją drugą połową.

Przeanalizuj tę sytuację i zapisz:

 • jakie emocje czułeś,
 • jak wygląda Twoja mowa ciała,
 • co powiedziałeś,
 • jak się zachowałeś.

Następnie napisz:

 • jak chciałbyś zachować się następnym razem,
 • jaką chciałbyś mieć mowę ciała,
 • co powiedziałbyś innego,
 • jakbyś inaczej zareagował
 • a przede wszystkim jakie emocje chcesz czuć, aby wydobyć pewność siebie i asertywność.

Jest to udowodnione naukowo, że robiąc notatki i wyciągając z nich wnioski

podnosisz swoje kompetencje i wyraźnie rośnie Twoja pewność siebie.

Już dziś wprowadź technikę robienia notatek po każdym spotkaniu, aby podnieść pewność siebie.


blank

blank
Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
 • Witam. Dziękuję bardzo za ten materiał, jest cenny. O wizualizacji pisał, nauczał dr Maxwell Maltz, amer. chirurg plastyk.Przeprowadził bardzo wiele badań nad swoimi licznymi pacjentami w ciągu kilkudziesięciu lat swojej praktyki medycznej. Wnioski i szczegółowe opisy, ćwiczenia..etc. zawarł w swej pracy pn. ” Nowa psychocybernetyka”. Polecam gorąco! Chce się tego uczyć, bo jest to szansa na całkowitą zmianę życia.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
  >