Czy zdarza Ci się, że już od samego rana masz niski poziom energii, budzisz się w złym nastroju albo w ciągu dnia, Twoja koncentracja i witalność nagle spada? Wracasz z pracy i nie masz siły dla samego siebie, dla swojej rodziny, znajomych?

Co ma wpływ na Twoją produktywność?

Wszystkie Twoje huśtawki energii, nastroju, koncentracji uzależnione są od tego jak zarządzasz swoim umysłem i jak go „karmisz”. 

MEDYTACJA!

Medytacja czyli TWÓJ czas na zebranie myśli. Możesz wykorzystać ten „pokarm” umysłu w wielu sytuacjach.

Po pierwsze, kiedy masz do podjęcia trudną decyzje. Umożliwi Ci ona zebranie myśli i pokaże nowe rozwiązania, o których wcześniej byś nie pomyślał.

Dzięki skupieniu swoich myśli:

  • Twój umysł będzie miał dostęp do źródeł, które wcześniej były zablokowane

  • Twój sposób myślenia całkowicie się zmieni

  • Będziesz miał o wiele większą jasność i klarowność

  • Medytacja pomoże Ci spojrzeć na sytuacje z innej strony, z boku – nie będziesz emocjonalnie związany z daną sytuacją co znacznie ułatwi racjonalne myślenie, ponieważ kiedy Twoje emocje są wysokie, Twoja inteligencja spada

blank

Po drugie, kiedy coś wytrąci Cię z równowagi, kiedy wzrośnie Twój poziom stresu w ciągu dnia, medytacja umożliwi Ci obniżenie poziomu adrenaliny dzięki wyciszeniu swojego umysłu, poprzez odcięcie się od zewnętrznych bodźców.

Nie będziesz miał już tysiąc myśli na sekundę, tylko skupisz się na tym czego chcesz. 

Dodatkowo medytacja umożliwia zarówno wyciszenie się, zrelaksowanie, ale także pomaga podwyższyć Twój poziom energii. Chodzi o świadome kierowanie umysłu ku pewnym wyobrażeniom. 

Ale jak mam medytować?

Możesz codziennie rano wykonywać poranną medytację, zamknij się w pokoju, gdzie będziesz miał spokój, usiądź na ziemi ze skrzyżowanymi nogami lub wygodnie na krześle i przez 10 min zacznij po prostu świadomie oddychać.

Skup się  na oddechu – oddychaj głęboko, przeponą.

Możesz też poszukać medytacji z przewodnikiem online, w której usłyszysz głos wprowadzający Cię w stan wyciszenia. Poranna medytacja pomaga uzyskać niezbędną równowagę wewnętrzną oraz stan spokoju umysłu na cały dzień.

Możesz też oczywiście zrobić medytację w ciągu dnia, kiedy poziom Twojego stresu wzrośnie, kiedy coś wyprowadzi Cię z równowagi.

Albo po całym dniu pracy, kiedy w końcu możesz mieć chwilę relaksu. Wieczorna medytacja pozwala pozbyć się wszelkich emocjonalno-mentalnych napięć powstałych w ciągu dnia, czy też zmęczenia naszego organizmu.

Kolejnym niezwykle istotnym „pokarmem” dla Twojego umysłu jest…

blank

ODDECH!

Bez jedzenia możemy żyć całymi tygodniami, bez wody – kilka dni, bez oddechu zaledwie parę minut.Tlen jest niezbędnym składnikiem dla Twojego umysłu, ciała i duszy.

Każdy oddycha nieświadomie, ale miałeś kiedyś taki moment, że zatrzymałeś się i zastanowiłeś „czy ja oddycham”?

Oddech jest ignorowany, nasza podświadomość robi to automatycznie, ale w ciągu dnia, w biegu robimy  tzw. „pół oddechy”.

Kiedy nasz umysł i ciało nie są dotlenione poziom stresu jest podwyższony, ale kiedy dochodzą jeszcze w ciągu dnia niespodziewane, stresujące sytuacje Twój oddech staje się jeszcze płytszy i jeszcze mniej tlenu dociera do Twojego organizmu, a co za tym idzie poziom stresu jeszcze bardziej się zwiększa a Twoja koncentracja zmniejsza.

Dlatego świadomy oddech jest naprawdę ważny. 

Rano, od razu po przebudzeniu zrób parę głębokich oddechów (głęboki wdech i spontaniczny wydech, podczas wdechu ważne żebyś poczuł, że „dolne żebra” się rozszerzają czyli pracuje Twoja przepona).

Natomiast w ciągu dnia wykonuj 7 głębokich oddechów co godzinę. Najlepiej, żeby o tym pamiętać, ustaw sobie przypomnienie w telefonie co godzinę!

Dzięki temu poziom Twojego stresu będzie regularnie obniżany, a Twoja produktywność będzie utrzymywana na wysokim poziomie.

Twój umysł nie będzie „zestresowany”, że nie ma wystarczającej ilości tlenu i będzie mógł prawidłowo działać!

Kolejną bardzo ważną rzeczą, która wpływa pozytywnie na prace Twojego umysłu, na poziom Twojej koncentracji to…

WODA!

Pewnie znasz takie hasło „woda to życie”, ale przerażające jest to ile osób w dzisiejszym świecie jest nieodwodnionych, ile osób zamiast wody pije słodkie napoje gazowane, które nie nawadniają naszego organizmu tylko dostarczają cukier!

Szklanka wody co godzinę! Najlepiej ustawić sobie alarm w telefonie, który będzie Ci przypominał o szklance wody (tak samo jak o oddechu). 

Pamiętaj, że jesteś zbudowany z wody. Około 70% Twojego organizmu to woda.

Nawadnianie organizmu zmniejsza poziom stresu i powoduje, że Twoje ciało i umysł zaczną oddychać, ponieważ zaczniesz wypłukiwać toksyny, które gromadzą się z jedzenia czy stresu. 

NIE kawa! NIE herbata! NIE napoje gazowane! NIE soki! Tylko WODA.  

Kolejny „pokarmem” dla Twojego umysłu jest…

SUPER FOODS, czyli zdrowe jedzenie

blank

Super jedzeniem różni się od normalnego jedzenia tym, że jest o wiele bardziej bogatsze w różne składniki odżywcze, minerały, witaminy, które są niezwykle istotne dla naszego umysłu i ciała.

Jedzenie, które masz teraz na talerzu, nie ma takiej samej jakości jak kiedyś, ze względu na zanieczyszczenie ziemi, w której przecież rosną warzywa, owoce.

Dlatego ilość minerałów i witamin w dzisiejszym jedzeniu jest o wiele mniejsza niż kilka lat temu. Z tego powodu musisz dostarczać niezbędne składniki odżywcze z innych źródeł.

W Internecie bardzo łatwo znajdziesz super foods idealne dla Ciebie, dopasowane do potrzeb Twojego ciała i umysłu.

Np. różne koktajle dla Twojego umysłu, na obniżenie stresu, na podniesienie witalności, wzmocnienie odporności. 

Twój umysł żywi się głównie glukozą, witaminą C, magnezem i kawasem tłuszczowym omega 3. 

Mamy dla Ciebie propozycje mieszanki bogatej właśnie w te składniki, którą możesz wykorzystać zarówno w pracy jak i w domu, czy nawet w podróży.

Noś ze sobą woreczek czy mały pojemnik z mieszanką:

– jagód goji

– surowego kakao (które obniży Twoje łaknienie na niezdrowe, słodkie przekąski)

– migdałów (które posiadają bardzo dużo zdrowych tłuszczy. Najlepiej migdały przed jedzeniem zostawić w wodzie na noc, a następnie opłukać, dzięki temu stracą toksyczne enzymy i są wówczas jeszcze lepsze dla naszego organizmu)

– propolis (w postaci granulek, wytwarzany przez pszczoły, ma niesamowity smak i jest niesamowicie zdrowy).

Pamiętaj też o „zielonym jedzeniu” (np. algi, wodorosty, spirulina), które jest bogate w chlorofil, dostarcza bardzo dużo magnezu dla naszego umysłu.

Nasz umysł uwielbia „zielone jedzenie”! Ponieważ dzięki niemu, umysł ma dostarczane minerały i nie szuka energii z innych źródeł, dzięki czemu Twoja koncentracja jest niesamowicie wysoka…

…a wtedy wykonujesz swoje zadania szybciej, Twoja produktywność wzrasta i masz więcej czasu.

Kiedy masz więcej czasu Twoja jakość życia wzrasta, ponieważ masz czas dla np. dzieci, dla partnera czy dla siebie.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł to mamy więcej takich biznesowo – coachingowych materiałów w naszym Klubie Sukces Z Pasją.

Więcej informacji o Klubie znajdziesz tutaj:

blank
blank
Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>