Prawie 50% Amerykanów zazwyczaj robi noworoczne postanowienia. To dobry pomysł. Nowy rok to symboliczna data. Kolejna szansa, aby zmienić coś w swoim życiu.

Dużo osób zrobi dokładnie to samo – ustali sobie jakiś cel, co jest dodatkowo motywujące. Niestety tylko 8% osób realizuje swoje cele noworoczne. Dlaczego?

10 najpopularniejszych postanowień noworocznych:

– Zrzucić parę kilogramów
– Polepszyć własną organizacje
– Zmniejszyć wydatki, zwiększyć oszczędności
– Cieszyć się pełnią życia
– Zostać Fit
– Nauczyć się czegoś ekscytującego
– Rzucić palenie
– Pomóc innym w spełnieniu marzeń
– Zakochać się
– Spędzać więcej czasu z rodziną

(Dane z University of Scranton, Statistic Brain) 

Niestety tylko 8% osób realizuje swoje cele noworoczne. Dlaczego? Czym najczęściej tłumaczysz swoją porażkę? Brakiem silnej woli? 

Tymczasem badania Stanford University pokazują, żę to nasze przekonanie, o własnej woli decyduje o tym, jakie wyniki osiągamy. Nasza silna wola jest jak mięsień, który możemy wyćwiczyć. Dlatego ważne jest, żeby zawsze dotrzymywać sobie słowa nawet jeżeli chodzi o mało ważne sprawy. W ten sposób buduje się swoją silną wolę. 

Należy pamiętać też, że jednorazowe działanie rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Często aby zrealizować cel, czeka nas długa i ciężka droga, mogą pojawić się np. frustracje z powodu braku szybkich rezultatów.

Szybko po sylwestrze, będziemy musieli powrócić do naszych codziennych obowiązków i motywacja może spaść. Jak sobie z tym poradzić? 

Podziel swój główny cel na cele poboczne, które przybliżą Cię do tego głównego. Np. cel główny: chce zrzucić 5 kg. Cele poboczne: zdrowo się odżywiam (codziennie przed pracą przygotuj zdrowe posiłki na cały dzień), ćwiczenia fizyczne (co 2 dni będę chodził na siłownie). Dzięki temu każda zrobiona sałatka, każdy trening będzie już dla Ciebie sukcesem!

Twoja podświadomość będzie miała postawione konkretne zadania. Wykorzystaj podekscytowanie, które odczuwasz tuż przed rozpoczęciem zmian na rozsądne zaplanowanie drogi do Twojego cel, dokładne zaplanowanie poszczególnych zadań. 

Dodatkowo pamiętaj o zapisaniu swojego celu! Poznaj 5 niezbędnych elementów, które muszą być spełnione, aby osiągnąć zamierzony cel, o których możesz przeczytać w naszym innym artykule na blogu.

Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>