climbingNiezależnie od tego, kim jesteś i czym się zajmujesz, na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś podnieść swoją produktywność. Chcesz zwiększyć swoje dochody, chcesz mieć więcej czasu dla siebie, chcesz na koniec każdego dnia wiedzieć, co dziś zrobiłeś, jakie cele osiągnąłeś. Niezależnie od tego, kim jesteś i czym się zajmujesz, chcesz maksymalnie wykorzystywać swój czas i energię.

Może zastanawiasz się: dlaczego produktywność jest taka ważna? Dlaczego warto nad nią pracować? Otóż dzięki podniesieniu swojej produktywności będziesz w stanie uzyskać lepsze wyniki, konkretne wyniki przy wykorzystaniu takich samych środków. Być może znasz statystyki, które udowadniają, że większość ludzi osiemdziesiąt procent swoich osiągnięć zdobywa w ciągu dwudziestu procent swojego czasu. To oznacza, że na jedną godzinę efektywnej pracy, pracy przynoszącej rezultaty, przypadają aż cztery godziny niemal całkowitej bezczynności. Ten czas jest marnowany, tak samo jak energia, którą wkłada się w podejmowane wtedy działania. Osiemdziesiąt procent swojego dnia zużywasz na bezużyteczne, bezsensowne czynności nieprzynoszące Ci żadnych korzyści.

Nie chcesz marnować swojego czasu, prawda? Nie chcesz marnować swojej energii. Dlatego powinieneś podnieść swoją produktywność. Aby to zrobić, musisz zrozumieć, które z Twoich zachowań, które z Twoich działań, które z Twoich inicjatyw prowadzą do konkretnych rezultatów. Które z Twoich aktywności są kluczowe dla Twoich planów. I nie mam tu na myśli jedynie aktywności podejmowanych przez Ciebie w ciągu jednego dnia, ale Twoje działania na przestrzeni całego Twojego życia. Musisz wyłapać te rzeczy, które prowadzą Cię do Twoich sukcesów, do Twoich celów. Musisz znaleźć fundament, na którym opiera się całe Twoje życie, w tym także Twój biznes. Co jest tymi dwudziestoma procentami, które przynoszą Ci rezultaty?

The Speed of BusinessDlatego ważne jest, żebyś skupił się na produktywności, bo gdy zdefiniujesz albo raczej wskażesz te rzeczy, które dają Ci osiemdziesiąt procent Twoich rezultatów – rezultatów działań podejmowanych przez Ciebie zawodowo i prywatnie, w Twoim życiu osobistym – będziesz wówczas mógł lepiej wykorzystywać swój czas i swoją energię. Będziesz mógł skupić się właśnie na tych dochodowych działaniach i osiągać dzięki temu jeszcze więcej rezultatów, jeszcze szybciej dochodzić do swoich celów. Jeżeli podniesiesz swoją produktywność, odkryjesz, że masz jeszcze więcej czasu dla siebie, na swoje hobby, dla swojej rodziny, na robienie tego, co lubisz robić, i na planowanie ekspansji swojego biznesu czy też czegokolwiek, czym się zajmujesz. Zyskasz szansę na rozwój.

Pozostaje odpowiedzieć na pytanie: co to takiego jest produktywność? Bardzo bym chciała, żebyś zastanowił się, czym jest dla Ciebie produktywność, żebyś stworzył swoją własną definicję tego pojęcia. Czym jest produktywność dla Ciebie? Zastanów się też, z czym masz największy problem, jeśli chodzi o produktywność, jeśli chodzi o efektywne zarządzanie sobą i swoją energią i czasem. Produktywność łączy się jak najbardziej z efektywnym zarządzaniem sobą w czasie, z zarządzaniem swoją energią.

Chciałam Ci podziękować, że ze mną jesteś, i pogratulować, że inwestujesz swoją energię, swój czas i swoje pieniądze we własny rozwój. Tak postępują ludzie sukcesu, tak osiągają swoje cele, tak się rozwijają. Są otwarci na nowe rozwiązania, na wskazówki, na lekcje wyciągnięte przez innych. Wykorzystują gotowe materiały, gotowe lekcje, gotowe wskazówki, aby osiągnąć własne rezultaty. A więc gratulacje, Ty jesteś już w tym małym procencie ludzi sukcesu. Gratuluję, że tu jesteś i że inwestujesz w siebie.

Produktywność to zagadnienie równie ważne dla ludzi, którzy chcą zwiększyć swoje obroty, poprawić swoje finanse, jak i dla tych, którzy pragną w pełni wykorzystywać swój czas w życiu osobistym. To ważne, by zwiększyć swoją produktywność we wszystkich dziedzinach swojego życia, we wszystkich jego sferach. Ponieważ temat jest bardzo rozległy, przyjrzymy mu się z wielu stron, pod różnymi kątami. Dla Twojej wygody podzieliłam tekst na trzy segmenty. Z pierwszych dwóch dowiesz się, jak zadbać o swój umysł i swoje ciało, jak sprawić, by stały się Twoimi sprzymierzeńcami w walce o wyższą produktywność. Ostatni segment zawiera porady, w jaki sposób stworzyć własny plan działania. Dzięki zawartym w nim wskazówkom będziesz umiał narzucić sobie dyscyplinę w dążeniu do swoich celów.

blank
 

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>