Jeżeli nie jesteś zadowolony z tego gdzie teraz jesteś w swoim życiu, czujesz, że kręcisz się w kółko i przyciągasz do siebie ciągle takie same rezultaty to ten artykuł, pokaże Ci jak możesz zmienić swoje życie poprzez zmianę myślenia, w taki sposób, że w końcu osiągniesz rezultaty jakie chcesz i wyrwiesz się ze strefy komfortu w której większość społeczeństwa tkwi przez całe życie.

Zmiana Twojego toku myślenia nie zajdzie poprzez myślenie o niej.

Zachodzi ona wtedy kiedy trenujesz swój umysł tak jak trenujesz swoje ciało ćwicząc na siłowni. Wiele osób wie jak ważne jest trenowanie ciała, ale nie zdaje sobie sprawy, że tak samo możemy trenować umysł.

Każdy z nas posiada w sobie niesamowity i bardzo precyzyjny mechanizm, który pozwala nam osiągnąć wszystko co chcemy. Problemem jest to, że nikt nie nauczył nas jak go użyć. Mechanizmem tym jest nasz umysł.

W tym artykule powiem Ci o sile umysłu. Dowiesz się jak umysł pracuje i czy współpracuje z nami osiągając to czego chcemy, czy działa przeciwko nam budząc w nas wątpliwości we wszystkim co robimy.

Na początek chcę, żebyś zdał sobie sprawę z tego, że Ty nie jesteś umysłem, a jest on częścią Ciebie która ma Ci pomagać. Podobnie jak np. ręka. Nie jesteś ręką, ale jest ona twoją częścią która ma Ci pomagać w życiu.

Jeśli chcesz tworzyć swoje życie musisz nauczyć się kontrolować swój umysł bo inaczej on będzie kontrolował Ciebie.

Nauczysz się jaki wpływ na Ciebie ma Twoja świadomość i podświadomość oraz jaki wpływ na ciebie wywiera środowisko w którym żyjesz.

Każdy z nas żyje w dwóch światach jednocześnie.

Jeden to świat zewnętrzny i są to wydarzenia, sytuacje i oddziaływanie innych. Drugi blankto świat wewnętrzny i są to nasze myśli i reakcje na impulsy ze świata zewnętrznego.

Mówiąc inaczej: sytuacje zachodzą w naszym świecie zewnętrznym a my na nie reagujemy w naszym świecie wewnętrznym, czyli naszym umyśle.

Np. jeśli twój związek z drugą osobą nie układa się najlepiej i dodatkowo skończyłeś właśnie kłótnie – prawdopodobnie przez cały dzień będziesz myślał o tym jak ciężko jest mieć udany związek i jak wszystkim w koło też jest trudno być razem.

Mnożymy w myśli przykłady o tym jak źle nam się układa z naszym partnerem lub partnerką. Tak naprawdę myśląc o tym trenujemy swój umysł, żeby skupił się na tym czego nie chcemy. Mózg nie rozróżnia słowa „nie” i myśląc o tym czego nie chcemy dajemy mu do zrozumienia, że to chcemy i to do siebie przyciągniemy.

Nasze myśli są jednym z najsilniejszych sygnałów we wszechświecie.

blank

O wiele mocniejszym niż najmocniejsze urządzenia nadawcze znane dziś ludzkości. Wszystko o czym myślimy zostaje wysłane w przestrzeń. Każdy typ myśli ma inna wibrację i każdy typ myśli przyciągnie do siebie podobne wydarzenia mające podobne wibracje.

Jest to jedno z najsilniejszych praw natury i działa tak samo na wszystkich i wszystko jak np. prawo grawitacji. Wiele ludzi wie o tym i wykorzystuje to codziennie do tego, żeby mieć wszystko czego chcą.

Większość jednak została nauczona robić dokładnie odwrotnie niż powinniśmy. Jest to bardzo wygodne bo pozwala na kontrolowanie nas przez system. Pomimo, że wiedza ta jest znana ludzkości od tysięcy lat jakimś dziwnym przypadkiem nikt jej nie uczy w szkole. Podobnie jak nikt nie uczy w szkole jak zarządzać pieniędzmi, żeby osiągnąć bogactwo.

Wbija się nam w umysł przez wiele lat w szkole setki niepotrzebnych rzeczy, które spowodują, że nie będziemy mieć czasu usiąść i zastanowić się spokojnie po co żyjemy i jak osiągnąć nasze cele.

Dziś większość ludzi nie ma żadnej kontroli nad swoim życiem i przybiera pasywną rolę, czyli rolę ofiary. Uważają, że ich los często jest niesprawiedliwy i że nie dzieje się tak z ich winy.

Inaczej mówiąc świat zewnętrzny rządzi ich światem wewnętrznym. Dzieje się tak, ponieważ od dzieciństwa zostali tak zaprogramowani i nawet nie zdają sobie z tego sprawy, że żyją zahipnotyzowani.

blank

Tak, zahipnotyzowani albo inaczej mówiąc w transie.

blankW dzisiejszym świecie nasze społeczeństwo poddawane jest ciągłej hipnozie w celu kontrolowania i manipulacji. Robią to zarówno rządy, religie jak i wielkie firmy.

Wszystkim na tym zależy, ponieważ osoby zahipnotyzowane są bardzo podatne na sugestie.

Ile razy słyszałeś jakąś informacje w telewizji, ale to co na prawdę się działo okazało się kompletnie inne niż było to zilustrowane w telewizji lub w gazetach.

Najbardziej radykalnym przykładem tego typu manipulacji jest Korea północna, gdzie jest widoczna ewidentna manipulacja społeczeństwa, kiedy np. sportowcy wygrywają każdą olimpiadę lub każde zawody międzynarodowe. Nagrywane są specjalne spoty reklamowe, pokazujące sportowców odbierających złote medale. Pomimo to, że cały świat się z tego śmieje, mieszkańcy Korei Północnej, którzy nie maja dostępu do wolnego przepływu informacji wierzą w to co mówią im mass media.

Dlatego jest bardzo, bardzo ważne, abyś uruchomił każdego dnia swój mózg krytyczny, czyli świadomy, który pochodzi od Twoich pragnień, czego Ty chcesz, co jest dla Ciebie ważne i co Ty chcesz stworzyć w swoim życiu, a nie to co program Ci mówi ( innymi słowy nie to co inni Ci mówią) co jest słuszne dobre itp.

Dlatego np. większość społeczeństwa zachowuje się w podobny sposób co powoduje, że o wiele łatwiej można przewidzieć ich zachowanie.

Jednym słowem ich życie kierowane jest przez czynniki zewnętrzne, a tak naprawdę powinno być kierowane przez czynniki wewnętrzne. W ten sposób ludzie pozbawiają się możliwości kreowania swojego własnego życia.

W momencie kiedy zaczynasz winić wszystkich dookoła tracisz siłę kreowania swojego życia. W tym właśnie momencie przestajesz mieć jakikolwiek wpływ na to co dzieje się w Twoim życiu i zaczynasz wieść życie ofiary.

Prawo przyczyny i efektu

Prawo “Przyczyny i Efektu” mówi o tym, że nasze życie jest projekcją naszego świata wewnętrznego (tego, który dzieje się w naszym umyśle) oraz że cokolwiek zajdzie w naszym życiu, zawsze ale to zawsze, MY jesteśmy za to odpowiedzialni.

Nieraz jest to łatwo sobie wyobrazić, a nieraz bardzo ciężko, ale tak to właśnie jest. Biorąc pod uwagę, że żyjemy w transie i jesteśmy programowani od urodzenia nic dziwnego, że większość ludzi nie osiąga tego czego chce.

Dzieje się tak, dlatego że podświadomie wierzą, że tak zbudowany jest świat i taki świat sobie kreują. Inaczej mówiąc to w co wierzymy podświadomie jest tysiące razy silniejsze od tego czego chcemy świadomie. Nasz umysł ma wewnętrzne filtry, które wyłapią z otoczenia tylko to na czym się skupiamy.

W czasie każdej sekundy nasz umysł filtruje ok. 2 miliardy bitów informacji, a my świadomie będziemy w stanie zauważyć jedynie od 5 do 9. Z tego olbrzymiego natłoku informacji zobaczymy tylko to, co jest dla nas w jakiś sposób ważne.

Bardzo łatwo jest to sprawdzić. Czy złapałeś się kiedyś na tym, że chciałeś kupić jakąś rzecz np. samochód. Nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zacząłeś widzieć dokładnie taki sam samochód na ulicach, tej samej marki, w tym samym kolorze, ten sam rocznik. Czy to oznacza, że nagle wszyscy postanowili kupić sobie takie auto? Oczywiście, że nie! Były tam cały czas, tylko Twój umysł skutecznie filtrował informacje, które do Ciebie docierały, a gdy zainteresowałeś się tym modelem, stało się to dla Ciebie ważne.

blank

Każdy z nas ma dwa umysły: świadomy i nieświadomy

blank

Świadomy umysł, jest to Twój mózg kreatywny, kiedy jesteś tu i teraz, kiedy 

planujesz co chcesz osiągnąć, stawiasz cele, żyjesz ze swoich pragnień mówisz i działasz używając intuicji.

Kiedy nasza uwaga jest skupiona na tym co robimy wówczas zbliżamy się do tego co naprawdę chcemy. Problem jest taki, że używamy tej świadomej części mózgu używamy tylko 5% czasu, a przez resztę czasu działamy z automatu.

Naukowcy pracujący nad ludzkim mózgiem potwierdzają, że 95% naszych decyzji jest całkowicie nieświadoma pochodzi z programu, który mamy zakodowany głęboko w naszej podświadomości.

Umysł podświadomy ta część umysłu, o której nie wiesz, że masz, a która utrzymuje Cię przy życiu. Jest odpowiedzialny za wszystkie funkcje życiowe takie jak np. oddychanie. Znajdują się w nim również wszystkie programy i wierzenia o świecie zewnętrznym.

Nasze decyzje o nas i naszym życiu pochodzą z przekonań i wartości, które były kodowane przez nasz umysł od urodzenia metodą podświadomą. Oznacza to, że przyswajałeś daną prawdę o świecie i swoich możliwościach, o innych, o tym co jest dobre czy złe, o tym czy Ty dasz rade czy nie. To wszystko było oparte na opiniach innych, opiniach otaczającego Ci środowiska jak również opiniach ludzi którzy Cię wychowywali.

Teraz w oparciu o opinie innych tak wyglądają Twoje realia, ponieważ patrzysz przez pryzmat przekonań i projekcja Twojego świata jest filtrowana tymi przekonaniami, dlatego robisz to co robisz, ponieważ tylko na to pozwala Ci Twój mózg podświadomy  program, który w nim jest.

Każdy człowiek posiada unikatowy system wartości i wierzeń.

blankSą to informacje na każdy temat, które przyjęte zostały przez nas jako prawda i pochodzą ze świata wewnętrznego. W pierwszym etapie życia pochodzą od naszych rodziców i najbliższej rodziny, a później od szkoły religii, telewizji, prasy, kolegów itp.

Działa to mniej więcej tak: Jaś widzi program w telewizji, gdzie pokazują moment z aresztowania nieuczciwego biznesmena. W tym samym czasie w pokoju siedzi tata i mama i oglądając ten sam program wyrażali swoją opinie na temat jak wszyscy bogaci ludzie kradną, są nieuczciwi i że jedyna droga do bogactwa to ukradzenie pierwszego miliona i że jedyna uczciwą drogą życiową jest ciążka praca na etacie i skończenie dobrej szkoły.

Jaś słuchając opinii swoich rodziców potwierdzoną przez telewizje przyjął to jako prawdę i zostało to zakodowane w jego systemie wierzeń i wartości. Podczas następnych lat zostało to wielokrotnie potwierdzone kiedy inni wyrazili podobne opinie na podobny temat.

Później Jaś kiedy był już Janem skończył świetne studia i całkowicie o tym zapomniał. Ożenił się i miał swoje dzieci i pracował dla dużej firmy na etacie próbując rozkręcić na boku swój własny interes. Z jakiegoś jednak dziwnego powodu nigdy mu się to nie udawało.

Najprawdopodobniej przyczyna leżała zakopana bardzo głęboko w jego umyśle. Jaś rozkręcając własny biznes świadomie chciał zostać bogaty, podświadomie jednak wiedział, że bogaci to złodzieje i źli ludzie.

Ponieważ jednym z podstawowych zadań podświadomości jest utrzymanie nas przy życiu i unikanie wszystkich zagrożeń to za każdym razem kiedy Jan był już tylko o krok od bogactwa, to wtedy podświadomość przypominała sobie o tym, że bogaci to źli ludzie, że są złodziejami i że pierwszy milion trzeba ukraść.

Następstwem tego było to, że podświadomość zaczynała chronić Jana przed tym niebezpieczeństwem zostania bogatym. A ponieważ podświadomość jest o wiele silniejsza niż nasza świadomość to Jan nigdy nie zostałby bogaty albo nawet jeśli by mu się to udało nie trwało by to długo i wszystko by stracił.

Bardzo wiele ludzi przechodzi przez podobne jo-jo efekt w ich życiu. Raz coś mają, a za chwile to tracą i wszystko zaczyna się od nowa.

Jest to tylko jeden z możliwych powodów. Jeśli podoba Ci się ta tematyka i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to koniecznie odbierz moje wystąpienie na jednym ze szkoleń, gdzie dowiesz się znacznie więcej. Naciśnij, aby pobrać poniżej:

blank
blank
Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>