Czy jesteś czasami smutny, przygnębiony lub zdołowany?
A może brak Ci energii albo chcesz rzucić wszystko i zapomnieć o całym świecie?

Bardzo wiele osób ma taki problem każdego dnia i nie wie że jest bardzo skuteczna metoda, która zmienia ten stan jeśli tylko tego chcesz.

Nie chce tu sugerować, że możesz zmienić swój stan wewnętrzny w dowolnym momencie, ponieważ nie możemy być pewni, że możesz wykonać poniższe ćwiczenie w sposób jaki chcemy.

Kiedy jesteś nieszczęśliwy to ma to efekt na wszystkich w koło Ciebie oraz na twój cały dzień. Kiedy mówimy tu o szczęściu mamy na myśli Twój stan emocjonalny, czyli jak się czujesz w danym momencie.

W każdej chwili możesz być szczęśliwy albo smutny, spełniony lub lekko przygnębiony.Kiedy czujesz się świetnie i jesteś szczęśliwy prawdopodobnie Twoje zachowanie jest inne od tego kiedy jesteś smutny i nie czujesz się zbyt dobrze ze sobą.

Każdy będzie odczuwał to inaczej i każdy będzie wiedział w jakim się stanie znajduje.
Zastanów się teraz i przypomnij sobie jak się czułeś kiedy byłeś szczęśliwy?

A teraz przypomnij sobie jak się czułeś kiedy byleś przygnębiony? Czy zauważyłeś jakieś różnice?

Ludzie szczęśliwi maja o wiele więcej energii i zachowują się całkowicie inaczej od tych nieszczęśliwych. Prawdopodobnie i Ty kiedy jesteś szczęśliwy osiągasz o wiele lepsze rezultaty i emanujesz energia. Pamiętaj że:

1. Twój stan emocjonalny w bardzo dużym stopniu decyduje o Twoich rezultatach w życiu i biznesie.

2. To o czym myślisz w danym momencie i na czym skupiasz swoje myśli decyduje jak się czujesz, a to z kolei decyduje o Twoich rezultatach.

3. To jak się czujesz wewnątrz zazwyczaj zmienia twoja postawę fizyczna i zachowanie na zewnątrz.Żeby wam to pokazać zrobimy teraz z wami ćwiczenie:

Wstań i przez chwile pomyśl o tym jak się czujesz kiedy jesteś przygnębiony. Tak dokładnie tak. Stań tak jak stoisz kiedy jesteś smutny czyli prawdopodobnie głowa spuszczona w dół, wzrok spuszczony i pomyśl o tym o czym zazwyczaj myślisz kiedy tak się czujesz: np. dlaczego znowu mi się to przytrafiło…

Tak świetnie. Jesteś w tym naprawdę dobry. Większość społeczeństwa nie ma problemu z byciem w depresji.

Teraz otrząśnij się z tego stanu, zmień miejsce gdzie stoisz, przejdź się po pokoju i stan teraz w lekkim rozkroku i zacznij naprężać mięśnie swoich nóg, pleców, barków i ramion, a następnie klatkę piersiowa. Naprawdę zrób to porządnie i napręż je! Zacznij podnosić głowę do góry, aż będziesz patrzy się w sufit nad sobą.

Teraz zacznij się uśmiechać, ale tak szeroko żeby Twoje wszystkie zęby były na wierzchu. Uśmiechaj się tak szeroko, że gdyby ktoś patrzył na Ciebie z boku to myślałby, że jesteś u dentysty, który siedzi na suficie a ty pokazujesz mu swoje zęby. 

Teraz powiedz sobie w myśli, do siebie podekscytowanym szybkim głosem: Tak, Tak, Tak, Tak!!!

Teraz stojąc tak jak Ci powiedzieliśmy sprobuj być smutny i przygnębiony. Nieprawdaż że nie możesz tego zrobić? Jest to niemożliwe żeby być przygnębiony z wielkim uśmiechem na twarzy stojąc pewnie z naprężonymi mięśniami i oddychając energicznie. Jeśli ćwiczysz fizycznie to wiesz że kiedy to robisz Twój stres znika automatycznie i podobnie jest tutaj.

Więc wniosek jest taki: możesz zmienić to jak się czujesz emocjonalnie kiedykolwiek tylko zechcesz. To jak się czujesz emocjonalnie jest pod Twoją kontrolą, czyli możesz sam wybrać w jakim stanie emocjonalnym chcesz być, a to z kolei da ci takie rezultaty jakich oczekujesz.

Nie masz więc więcej wymówek ani stękania że np. się źle czujesz albo jesteś przygnębiony.

Jeśli masz w zwyczaju narzekać rano w pracy, że nie masz energii i się źle czujesz to wiesz już, że to jest tylko wymówka, która już nie działa bo sam kontrolujesz swój stan wewnętrzny. Wystarczy, że popatrzysz się na sufit, naprężysz wszystkie mięśnie i szeroko uśmiechniesz się mówiąc wewnątrz do siebie: tak, tak, tak!!!

Zmieni to Twój stan emocjonalny oraz wszystkich dookoła ciebie, a tym samym spowoduje to, że wiesz że masz pełną kontrole nad swoimi rezultatami w każdej dziedzinie życia.

blank
Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>