Jeżeli nie jesteś zadowolony z tego, gdzie obecnie się znajdujesz w swoim życiu, masz wrażenie, że w kółko powtarzasz te same schematy i przyciągasz do siebie podobne rezultaty, to w tym artykule dowiesz się dlaczego tak się dzieje i jak możesz odmienić swoje życie poprzez zmianę myślenia.

Każdy z nas posiada w sobie niesamowity i bardzo precyzyjny mechanizm, który pozwala nam osiągnąć wszystko co chcemy. Problemem jest to, że nikt nie nauczył nas jak go użyć.

Mechanizmem tym jest nasz umysł.

Jak kreujemy swoje życie?

Poprzez informacje, które przyswajamy każdego dnia i które tworzą nasze myśli. Twój umysł myśli cały czas i jeżeli Ty nie kontrolujesz tego jakie informacje dopuszczasz do siebie, Twój mózg zrobi to za Ciebie.

Zmiana Twojego toku myślenia nie zajdzie tylko poprzez myślenie o niej. Zmiana zachodzi dopiero wtedy, kiedy trenujesz swój umysł, tak jak trenujesz swoje ciało ćwicząc na siłowni. Wiele osób wie, jak ważne jest trenowanie ciała, ale nie zdaje sobie sprawy, że tak samo możemy trenować umysł.

Żyjemy jednocześnie w dwóch światach

blank

Co mam na myśli?

Pierwszy świat – świat zewnętrzny, czyli wszystko to, co dzieje się dookoła nas. Interakcje z ludźmi, opinie innych, wpływ telewizji, radia, gazet, po prostu sytuacje, które Ci się przytrafiają.

Drugi świat jest to Twój świat wewnętrzny – Twoje myśli, Twoja podświadomość, Twoja percepcja świata, to w jaki sposób reagujesz na dane sytuacje, innymi słowy są Twoje reakcje na impulsy świata zewnętrznego.

Mówiąc jeszcze inaczej: sytuacje zachodzą w naszym świecie zewnętrznym, a my na nie reagujemy w naszym świecie wewnętrznym.

Niestety w dzisiejszych czasach większość ludzi traci kontrolę nad swoim światem wewnętrznym i dominujące znaczenie zyskuje świat zewnętrzny. Oddajemy kontrolę nad swoim życiem innym osobom. Zazwyczaj robiąc to nieświadomie.

Jak to możliwe?

Ogromna presja środowiska zewnętrznego powoduje, że nie zawsze robimy rzeczy, które są spójne z naszymi własnymi wartościami.

Podam Ci przykład.

Załóżmy, że oglądasz telewizje. Natrafiasz w kółko na tą samą reklamę perfum – flakon perfum promuje uśmiechnięta, zadbana kobieta o perfekcyjnej figurze, ubrana w eleganckie ciuchy, wygląda po prostu jak kobieta sukcesu.

Widzisz tą reklamę jeszcze kolejny raz i kolejny, aż w końcu robisz zakupy w drogerii i zauważasz tą samą perfumę na półce. Bierzesz ją, aby sprawdzić zapach. Okazuje się, że zapach Cię nie zachwyca, ale i tak ją kupujesz, pomimo tego, że w domu, w łazience leży 10 innych flakonów.

Dlaczego?

blank

Twój umysł tak naprawdę nie ocenia tej perfumy pod względem zapachu. Dla Twojej podświadomości liczy się Twoja percepcja, a Twój świat wewnętrzny widzi w tej perfumie kobietę sukcesu. Zostałeś zaprogramowany w taki sposób, że porównujesz ten konkretny zapach z sukcesem. Kupujesz tą perfumę, aby poczuć się po prostu lepiej. Wierzysz, że musisz ją posiadać, aby móc być kimś ważniejszym.

Na tym polega uzależnienie się od opinii innych, od wizerunków kreowanych przez media.

Rezygnujesz ze swoich własnych potrzeb, wartości i marzeń, aby tylko dopasować się do ram społeczeństwa. Można powiedzieć, że jesteśmy po prostu manipulowani przez świat zewnętrzny.

W dzisiejszym świecie nasze społeczeństwo poddawane jest ciągłej hipnozie w celu kontrolowania. Robią to zarówno rządy, religie jak i wielkie firmy. Wszystkim na tym zależy, ponieważ osoby zahipnotyzowane są bardzo podatne na sugestie.

Ile razy słyszałeś jakąś informacje w telewizji, która nie do końca była zgodna z prawdą? To co naprawdę się wydarzyło okazało się kompletnie inne niż było przedstawione w telewizji lub w gazetach.

Dlatego bardzo ważne jest to, abyś każdego dnia uruchomił swój mózg krytyczny, który pochodzi od Twoich pragnień, od tego co Ty chcesz, od tego co jest dla Ciebie ważne i co Ty chcesz stworzyć w swoim życiu, a nie to co podpowiada Ci program.

Większość społeczeństwa zachowuje się w podobny sposób przez co, o wiele łatwiej można przewidzieć ich zachowanie.Ich życie kierowane jest przez czynniki zewnętrzne, a tak naprawdę powinno być kierowane przez czynniki wewnętrzne. W ten sposób ludzie pozbawiają się możliwości kreowania swojego własnego życia.

blank

W momencie kiedy zaczynasz winić wszystkich dookoła za sytuacje, które Ci się przytrafiają, tracisz siłę kreowania własnego życia. W tym właśnie momencie przestajesz mieć jakikolwiek wpływ na to, co dzieje się w Twoim życiu i zaczynasz wieść życie ofiary.

„Problemem nie jest problem sam w sobie. Problemem jest Twoje podejście do niego”.

Nie zawsze masz wpływ na rzeczy, które przydarzają Ci się w życiu, ale to jak na nie zareagujesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Możesz narzekać na to czego nie masz, albo doceniać to co masz i dążyć do kolejnych rzeczy. Możesz użalać się nad problemem, albo go rozwiązać.

Mam dla Ciebie wyzwanie!

Zadbaj o swoją dzienną dyscyplinę odbierania kontroli nad podświadomością.

Jak to zrobić?

#KROK 1 – TWOJA DECYZJA.

Każdego ranka odpowiedz sobie na pytanie:

po której stornie równania jestem P(przyczyna) > E(efekt)?

PRZYCZYNY – to ja kreuje swoje życie – pojawia się dana sytuacja i zastanawiam się co mogę z nią zrobić, jak rozwiązać dany problem?

Czy EFEKTU – życie mi się po prostu przytrafia – moje problemy to wina miejsca w którym żyje, moich znajomych, rodziny itp, tak musiało być?

Prawo „przyczyny i efektu” mówi o tym, że nasze życie jest projekcją naszego świata wewnętrznego. Cokolwiek Ci się przydarzy, sam jesteś za to odpowiedzialny.

To w co wierzymy podświadomie jest o wiele silniejsze od tego, co chcemy osiągnąć świadomie. Dzieje się tak, ponieważ nasz umysł posiada wewnętrzne filtry, które wyłapują z otoczenia tylko to, na czym się skupiamy.

Czy wiedziałeś, że w czasie każdej sekundy nasz umysł filtruje ok. 2 miliardy bitów informacji?

My świadomie jesteśmy w stanie zauważyć jedynie od 5 do 9 informacji na sekundę. Dlatego z tego olbrzymiego natłoku informacji zwrócimy uwagę tylko na to, co jest dla nas w jakiś sposób ważne.

blank

Bardzo łatwo jest to sprawdzić.

Czy złapałeś się kiedyś na tym, że chciałeś kupić jakąś rzecz np. samochód. Nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zacząłeś widzieć na ulicach dokładnie taki sam samochód, tej samej marki, w tym samym kolorze, ten sam rocznik.

Czy to oznacza, że nagle wszyscy postanowili kupić sobie takie auto?

Oczywiście, że nie!

Były tam cały czas, tylko Twój umysł skutecznie filtrował informacje, które do Ciebie docierały. Dopiero w momencie, kiedy zainteresowałeś się tym modelem, stało się to dla Ciebie ważne.

Wracając do równania nierówności P(przyczyna) > E(efekt), każdego ranka zdecyduj po, której stronie równania stoisz.

Jeżeli zdecydujesz, że jesteś przyczyną – jesteś odpowiedzialny za swoje życie, przechodzisz do kolejnego kroku.

#KROK 2 – WIZUALIZACJA

Proces wizualizacji pozwala Ci świadomie programować swoją podświadomość, ponieważ Twoja podświadomość nie rozróżnia tego czy dana sytuacja dzieje się naprawdę czy jest ona tylko wyobrażana.

Jak wykonać prawidłowo wizualizację?

 Jak „przemówić” językiem Twojej podświadomości, tak żeby dała Ci dokładnie takie rezultaty jakie chcesz, jak poprawnie wykonać cały proces krok po kroku? 

Wizualizacja: Lista kontrolna

Wizualizacja jest fantastyczną techniką programowania podświadomości na swoje cele. Najlepiej jest zrobić wizualizację rano, zaraz po przebudzeniu, ponieważ Twoja podświadomość jest najbardziej aktywna i chłonna na Twoje sugestie.

ZRELAKSUJ SIĘ

 • Zarezerwuj 7 min, najlepiej rano, zaraz po przebudzeniu

 • Przygotuj relaksującą muzykę

 • Usiądź wygodnie

 • Zamknij oczy

 • Odetnij się od świata zewnętrznego

 • Zrelaksuj się i skup się na oddechu

TWOJE PRAGNIENIE

 • Zapisz swój cel metodą S.M.A.R.T.

 • Stwórz wizję swojego celu

 • Możesz na początek zapisać najpierw swoją wizualizację na kartce: jak wygląda Twoje życie, co się zmieniło, jak korzyści dzięki temu osiągnąłeś?

ZAANGAŻUJ ZMYSŁY

 • Wejdź w swoją wizję

 • Patrz przez własne oczy

 • Zaangażuj swoje zmysły: wizualizacji, słuchu, zapachu, smaku, dotyku

 • Bądź w swojej wizji tak długo, aż poczujesz, że stała się tak realistyczna jakby działo się to naprawdę

Powtarzaj to ćwiczenie przez co najmniej 90 dni, ponieważ jest to czas, który Twoja podświadomość potrzebuje na dokonanie zmian i stworzenie nowego nawyku.

#KROK 3 – ĆWICZENIE SKUPIENIA

Kontroluj swój umysł, a dokładnie swoje myśli. Ustaw alarm w telefonie, który przypomni Ci o tym, żebyś skupiał swoje myśli na tym czego chcesz, a nie na wątpliwościach, obawach, negatywnych wydarzeń z przeszłości itp. 

blank
Ewelina Gawłowska

Cześć! Jestem trenerem rozwoju osobistego i biznesowego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i wysoką produktywnością. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją

Moją misją jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY

Jak w 3-ch krokach stać się charyzmatyczną osobą?
W jaki sposób garstka ludzi na świecie roztacza wokół siebie tak niesamowitą aurę? Co sprawia, że gdy oni wchodzą do pokoju,[...]
Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij robić rzeczy do których jesteś stworzony
Jest to specjalne 70 min nagranie video na żywo z kursu, który prowadziłam podczas mojego wystąpienia na jednym z sympozjów[...]
[Video] Czym są wartości wewnętrzne?
Jeżeli zdarza Ci się kreować efekt jojo i mimo ciężkiej pracy ciągle wracać do punktu wyjścia to……z poniższego video dowiesz się jak to zmienić oraz[...]

 • Witam
  Podoba mnie się takie podejście do życia z tym że należy wyłączyć wszystkie publikatory, które zakłócają moje prawdziwe pragnienie. Trzeba mieć swój cel i pasje, aby kontynuować swój wybór.
  Dziękuję za przypomnienie tej metody.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
  >